Ev ve Eşya Sigortası

Evindeki huzur, Üç Sigorta Ev ve Eşya Sigortası ile güçleniyor.

Ev ve Eşya Sigortası teklifi almak için hemen tıkla!

Evine Ait Tüm Güvenli Detaylar Tek Çatı Altında

Ev ve Eşya Sigortası, apartmanın ortak kullanım alanları da dahil, ev ve eşyanın başına gelebilecek her şeye özel çözümler üretti. Evine ait tüm güvenlik detaylarını tek çatı altında topladı.

Ev ve Eşya Sigortası Nedir?
Ev ve Eşya Sigortası ile Neler Güvende?
Teminatlar Neler?
Ek Teminatlar Neler?
Ücretsiz Hizmetler Neler?
Ev ve Eşya Sigortası Nedir?

Geniş Kapsamlı Sigorta

Sadece evin ve eşyan değil, apartmanın ortak alanları, ailen ve komşularının güvenliği de Ev ve Eşya Sigortası’nın geniş teminatlarının kapsamında. Detaylar için tıkla.

İhtiyaca Göre Seçenekler

Kiracı ya da ev sahibi ol, evini ve eşyanı ister birlikte ister ayrı ayrı sigortalat. Dilersen evinin ve eşyalarının sigorta değerini sen belirle.

Beşi Bir Yerde Hizmet

Ev ve Eşya Sigortası evinin güvenliğini garanti altına alsın, Beşi Bir Yerde Hizmet de hayatını kolaylaştırsın. Detaylar için tıkla.

Ambulans Hizmeti

Sadece ev ve eşyan değil, sağlığın da güvende. İhtiyacın olduğunda kapına kadar gönderilecek 7/24 ücretsiz ambulans hizmetini kullanabilirsin.

Ev ve Eşya Sigortası ile Neler Güvende?

Üç Sigorta Ev ve Eşya Sigortası’nın kapsamı, yaşayabileceğin zor durumlar düşünülerek oluşturuldu. Evin, eşyan, ailen ve komşularının güvenliği için teminatlar ve pratik hizmetler buna göre üretildi.

Evin
Evinin içi ve apartmanın ortak kullanım alanları da dahil olmak üzere maruz kalabileceğin tüm fiziki ve doğrudan zararlar sigorta kapsamında.

Tüm Eşyan
Giysilerin, kişisel ve kilit altında korunması şartı ile ziynet eşyan, elektronik cihazların, hatta bebeğinin eşyası bile sigorta kapsamında.

Ailen
Sadece senin değil, evde yaşayan diğer bireylerin de ev içerisinde yaralanması veya sakatlanması durumunda tedavi masrafları ve ambulans hizmeti garanti altında.

Komşuların
İster kiracı ol ister ev sahibi, komşu evlerin senden kaynaklı maddi hasarları ya da 3. şahıslara kazayla verilen zararlardan doğabilecek tazminat talepleri de düşünüldü.

Teminatlar Neler?

Deprem
Deprem sonrasında, DASK-Zorunlu Deprem Sigortası’nın limitini aşan hasarları Deprem Teminatı karşılar.

Yangın
Yangın sonucu oluşan duman, buhar ve hararetin sigortalı ev ve eşyada neden olduğu maddi zarar, sigorta kapsamında değerlendirilir.

Yangın Mali Sorumluluk
Sigortalı ev sahibi ise kiracıya, sigortalı kiracı ise ev sahibine karşı yangın durumunda ortaya çıkan mali sorumluluk poliçe kapsamında değerlendirilir. Konut sahibi veya kiracı olarak bulunulan konutlarda, yangının komşu bina, konut veya eşyalara zarar vermesi durumunun yarattığı zarar da teminat güvencesinde değerlendirilir.

Hırsızlık
Hırsızlık sonucu çalınan kişisel, ev ve ziynet eşyası ya da hırsızın bina veya eşyaya vereceği zararları kapsar.

Kira Kaybı
Ev sahipleri için poliçe kapsamında yaşanan vakalar sonucu oluşan hasar nedeniyle mülkün kullanılamaz hale gelmesi durumunda, kira alamama riski teminat altındadır. Eğer poliçe sahibi kiracıysa ve kirayı ödediği halde poliçe kapsamında yaşanan hasar sonrası mülk kullanılamaz hale gelirse ödenen kiranın işlemeyen günlere karşılık gelen kısmı teminat altına alınır.

Enkaz Kaldırma Masrafları
Poliçe kapsamındaki riskin gerçekleşmesi halinde oluşacak enkazın kaldırılması için gerekli olan masrafların teminatıdır.

İzolasyon Zayıflığı Nedeni ile Meydana Gelen Zararlar
İzolasyon yetersizliği ya da kaybı nedeniyle yağmur/kar sularının binanın dış cephe ya da terasından veya pencere, kapı ve pervazlarından sızması nedeniyle meydana gelen zararlar teminat altındadır. Nemlenme/ısı farkı nedeniyle oluşan terleme ile küflenme sonucu sıva veya boya kabarmaları gibi iç dekorasyonda meydana gelebilecek zararlar da (Boya, badana ve onarım masrafları, olay başına ve poliçe süresince toplam 500 TL’dir.) teminata dâhildir.

Elektrik Hasarına Bağlı Gıda Bozulması
Şimşek, yıldırım gibi atmosferik vakalarda ve normal veya anormal bir elektrik akımının meydana gelmesiyle konutta bulunan sigortalı elektronik cihazlara zarar gelmesi durumunda bozulan gıdaların mali masrafları, poliçe tarafından karşılanır.

Ek Teminatlar Neler?

Dahili Su, Kara, Deniz, Hava Taşıtları Çarpması
Poliçe süresi boyunca konuta kara, deniz, hava taşıtı çarpması sonucu yaşanacak zararlar, sigorta teminatında değerlendirilir.

Kazaen Kırılma
Konut içerisinde bulunan ve poliçe kapsamında değerlendirilen eşyanın kazayla kırılması sonucunda meydana gelecek maddi zararlar teminata dâhildir.

Duman, Sel, Su Baskını, Kötü Niyetli Hareketler, Terör, Kar Ağırlığı, Yer Kayması Bina Sabit Tesisatı İçin Hırsızlık Teminatı
Duman, sel, su baskını, kötü niyetli hareketler, terör, kar ağırlığı, yer kayması, bina sabit tesisatı durumları esnasında konutta yaşanacak hırsızlık durumlarında, poliçe kapsamında değerlendirilen eşyanın çalınmasıyla oluşan mali zarar karşılanır.

Su Baskını
Sel dışında da tesisat sorunları ve her türlü su baskını sebepleri, sigorta kapsamındadır.

Üçüncü Şahıslara Karşı Mali Sorumluluk
3. şahıslara kazayla verilen maddi ve bedensel zararlardan doğabilecek tazminat talepleri teminat kapsamındadır.

Dolu
Dolu yağışı sebebiyle sigorta kapsamında bulunan konut ve eşyaya gelen zarar teminat altındadır.

Misafirlere Ait Eşya
Sigortalı konutta meydana gelen yangın, hırsızlık gibi durumlarda misafirlerin eşyası zarar görmüşse teminat limiti dâhilinde hasar, sigorta tarafından karşılanır.

Boya, Badana, Duvar Kâğıdı Masrafları
Sigortalının kiracı olması durumunda, teminat kapsamına giren bir hasar nedeniyle sigortalı konuta yapılacak boya, badana ve kâğıt masrafları, sigorta teminatlarına dâhildir.

Ferdi Kaza Sigortası
Sigortalı konut içerisinde meydana gelen kazalar sonucu sigortalı veya sigortalı ile birlikte yaşayan birinci dereceden yakınları için geçerli olmak üzere vefat ve sürekli sakatlık durumlarında tazminat ödenir. Kaza sonucu oluşan tedavi masrafları karşılanır.

Yakıt Sızdırmaları
Yakıt sızdırmaları nedeniyle meydana gelebilecek hasarların masrafları sigorta kapsamındadır.

Hukuksal Koruma
Sigortalı konut ile üçüncü kişiler arasında oluşabilecek uyuşmazlıklarda yapılmak zorunda olunan hukuki savunma ve dava masrafları karşılanır.

Cam Kırılması
Teminat, kapı ve pencere camlarında, cam masa, sehpa, aynalar ve vitrin camlarında oluşacak kazaen kırılma hasarlarını kapsar.

İkametgâh Değişiklik Masrafları
Ev ve Eşya Sigortası’nda yer alan risklerin gerçekleşmesi sonucu binanın oturulamaz hale gelmesiyle ikametgâh değiştirmek zorunda kalınması durumunda yapılacak masraflar, poliçe teminatları arasındadır.

Elektrik Hasarları
Yıldırım düşmesinin ya da elektrik akımının konutta bulunan sigortalı elektrikli ve elektronik cihazlara doğrudan veya dolaylı olarak vereceği maddi zararları karşılar. (Diz üstü bilgisayarlar teminat haricidir.) Her bir elektrik hasarında 100 TL muafiyet uygulanır ve yıllık ödenecek tazminat, toplam 1.500 TL ile sınırlıdır.

Bahçe Ağaçları ve Süs Bitkileri
Teminat kapsamındaki bir hasar nedeniyle konuta ait bahçe ağaçları ve süs bitkilerinin zarar görmesi halinde oluşan masraf, teminat altındadır.

Elektronik Cihaz Sigortası
Sigortalı konuttaki teminat kapsamında bulunan elektronik cihazlar; elektrik akımı, düşme, çarpma gibi nedenlerle oluşabilecek arızalara ve kazalara karşı teminat altındadır.

Konutun Dışında Bulunan Eşyalar
Sigortalanmış eşyaların bakım, onarım, vestiyer, kuru temizleme vb. maksatla Türkiye sınırları içerisinde, geçici olarak konut dışında bulundurulmaları sırasında, poliçe kapsamındaki risklerden birinin gerçekleşmesi halinde ortaya çıkan masrafın %5’ine kadarlık kısmı teminat kapsamındadır.

Fırtına
Fırtına sebebiyle uydu anteni, kollektör ve klima ünitelerinde oluşacak hasarların ortaya çıkardığı maliyet, sigorta kapsamındadır.

Ücretsiz Hizmetler Neler?

Ev ve Eşya Sigortası’na özel, 444 27 27 numaralı Aksigorta Hizmet Merkezi’nden alacağın hizmetlerle hayatı kolaylaştırabilirsin.

Avantajlı Diş Sağlığı Paketi
Yılda 1 defa olmak üzere tercih ettiğin anlaşmalı klinik ve hekimde; diş hekimi muayenesi, alt-üst çene diş taşı temizliği ve tek diş röntgen filmi işlemleri ücretsiz. Üstelik Türk Diş Hekimleri Birliği fiyat tarifesi ile uygun fiyatlara ağız ve diş sağlığı imkânı da bu pakette.

Su Tesisatı Hizmeti
Yılda üç defa, 450 TL’yi aşmayan su tesisatı hizmetlerinden ücretsiz yararlanabilirsin.

Elektrik Tesisatı Hizmeti
Yılda üç defa, 450 TL’yi aşmayan elektrtik tesisatı hizmetlerinden ücretsiz yararlanabilirsin.

Mobilya Mini Hasar Onarımı
Poliçe başlangıç tarihinden itibaren 1 yıl boyunca evinde oluşabilecek belirlenen limitlerdeki küçük ölçekli hasarların onarımını ücretsiz olarak yaptırabilirsin.

Sert Zemin Onarım Hizmeti
Poliçe başlangıç tarihinden itibaren 1 yıl boyunca ahşap, laminant parkeler, mermer veya granit malzemeler üzerinde oluşabilecek belirlenen limitlerdeki küçük ölçekli hasarların onarımını ücretsiz olarak yaptırabilirsin.

Döşeme ve Halı Onarım Hizmeti
Poliçe başlangıç tarihinden itibaren 1 yıl boyunca deri ve vinil döşeme, kanepe, koltuk, sandalye gibi eşyalarda oluşabilecek belirlenen limitlerdeki küçük ölçekli hasarların onarımını ücretsiz olarak yaptırabilirsin.

Leke Çıkarma Hizmeti
Poliçe başlangıç tarihinden itibaren 1 yıl boyunca döşeme kumaşlar ve halılar üzerinde oluşabilecek belirlenen limitlerdeki küçük ölçekli hasarların onarımı.

[vc_round_chart type=”doughnut” style=”modern” stroke_width=”2″ values=”%5B%7B%22title%22%3A%22Her%201%20saatte%20soyulan%20ev%20(%25)%22%2C%22value%22%3A%2264%22%2C%22color%22%3A%22green%22%7D%2C%7B%22title%22%3A%22Her%201%20saatte%20soyulan%20i%C5%9Fyeri%20(%25)%22%2C%22value%22%3A%2236%22%2C%22color%22%3A%22pink%22%7D%5D”]

BMM Araştırma Komisyonu verilerine göre Türkiye’de 2008-2017 yılları arasında hırsızlık sayısının yüzde 140’ın üzerinde artış gösterdiği, Türkiye’de her 1 saatte 11 ev ve 6 yerinin soyulduğu bildirildi.

*TBMM Araştırma Komisyonu 2018 verilerine göre

Menü