Pratik Kasko

Üç Sigorta kasko güvencesine ulaşmanın en pratik yolu, Aksigorta Pratik Kasko!

Pratik Kasko teklifi almak için hemen tıkla!

Güvenli Sürüşün En Pratik Yolu

Pratik Kasko ile aracınızı; kazadan yolda kalmaya, çalınmadan sele kadar birçok riske karsı güvence altına alabilirsiniz. Pratik Kasko Anlaşmalı Servislerinde geçerli güvenilir hizmet ayrıcalığı seni bekliyor.

Pratik Kasko Nedir?
Pratik Kasko ile Neler Güvende?
Teminatlar Neler?
Ek Teminatlar Neler?
Ücretsiz Hizmetler Neler?
Pratik Kasko Nedir?

Her Türlü Riske Pratik Çözüm

Bütçenize uygun Pratik Kasko ile anlaşmalı servislerde güvenilir hizmet ve aracınız için tam koruma.

Vale Hizmeti

İlave prim ile kaza sonrası istediğin yerden yetkili personel tarafından aracının alınması ve Pratik Kasko anlaşmalı servislerinden birine götürülmesini sağlayan vale hizmeti seninle.

Kredi Kartına 9 Taksit ve %20 Fiyat Avantajı

Teminatlar üzerinden Akkasko ürününe göre %20 fiyat avantajı ve kredi kartına 9 taksit imkanıyla kaskonun avantajlı ve güvenli yolu burada.

Mini Onarım Hizmeti

Poliçe süresince, ekstra bedel ödemeksizin, geniş hizmet ağı ve kaliteli servis hizmeti ile küçük çizikler, göçükler, boya tamiri gibi hasarları hasarsızlık indirimin etkilenmeden onarım imkanı.

Pratik Kasko ile Neler Güvende?

Trafikte yaşanabilecek her durumda yanında olan Pratik Kasko’nun geniş kapsamlı teminat ve avantajları sayesinde güvenli sürüşün tadını çıkar.

Araç
Aracınla yaptığın kazalarda veya çalınma, yolda kalma, doğal felaketler, anahtar çalınması, yanlış yakıt dolumu gibi durumlarda sigortan yanında.

Şoför
Araç kullanırken başına gelebilecek kazalarda karşılaşacağın hasar ve tedavi masrafları, Pratik Kasko kapsamında.

Araçtaki Kişisel Eşyalar
Sadece aracın ve sen değil, eşyan da önemli. Olası riskler yaşandığında araç içindeki kişisel eşyan da koruma altında.

Karşı Araç
Aracınla karşı tarafa vereceğin maddi veya bedeni zararlarda Zorunlu Trafik Sigortası limitleri yetersiz kalırsa oluşacak masraflar da güvence altında.

Teminatlar Neler?

Çarpma & Çarpışma
Sigortalının iradesi dışında, sabit ya da hareketli bir cisim tarafından araca çarpılması ya da aracın böyle bir cisme çarpması durumunda oluşacak masrafları karşılar.

Yangın
Aracın kısmen veya tamamen yanması durumunda oluşan hasarları kapsar.

Hırsızlık
Aracın çalınması halinde sigorta sahibine araç rayiç bedeli kadar ödeme yapılır.

İhtiyari Mali Mesuliyet
Üçüncü kişilere verilen maddi ve bedeni zararların Zorunlu Trafik Sigortası teminatlarını aşan kısmını üstlenir.

Koltuk Ferdi Kaza – Tedavi Masrafları
Yolculuk süresi boyunca yaşanacak trafik kazası sonucu oluşan vefat, maluliyet ve tedavi masrafları teminat altındadır.

Hukuksal Koruma
Sigortalının aracıyla dahil olduğu herhangi bir kaza neticesinde yapmak zorunda olduğu hukuki savunma ve dava masraflarını karşılar.

Yol Yardım Hizmetleri
Aracın bozulması, kaza sonucu hareketsiz kalması gibi durumlar ile aracın yakıtının bitmesi, lastiğinin patlaması gibi hallerde çekici hizmeti sağlanır.

Mini Onarım
Kasko poliçesi geçerliliği süresince ekstra bedel ödenmeksizin ve hasarsızlık indirimi bozulmaksızın araçtaki ufak hasarların tamir masraflarını karşılar.

Ek Teminatlar Neler?

Doğal Afetler
Dolu, sel, deprem, fırtına, yıldırım, su baskını, toprak kayması, yanardağ püskürmesi gibi vakalarda aracın gördüğü zararları kapsar.

Terör
Terör olaylarından dolayı hasar gören aracın tamir masraflarını kapsar.

Anahtar ile Çalınma
Araç anahtarı ile aracın çalınması durumunda, bundan doğacak zararlar kapsam dâhiline alınır.

Kişisel Eşya
Araç park halinde iken veya içinde kimse bulunmadığı sırada araç içerisinde bırakılan kişisel eşyanın çalınması, sigorta kapsamında değerlendirilir. (Ticari mallar, nakit, kıymetli evrak, mücevherat hariç.)

Yurt Dışı
Aracın yurt dışı seyahatlerde olası risklere karşı güvence altına alınması sağlanır.

Yanlış Akaryakıt Dolumu
Akaryakıt alımı esnasında pompacının yanlış akaryakıt dolumu yapması durumunda, aracın maruz kalacağı mekanik masraflar, teminat limiti dahilinde karşılanır.

Anahtar Kaybı
Sigortalı aracın anahtarının kaybolması veya çalınması durumunda, aracın sonradan yaşanacak güvenlik sorunu riskine karşı, kilit sisteminin değiştirilmesi, anahtarın kopyalanması veya yeniden kodlanması masrafları teminat altındadır.

Ek Aksesuar
Aracın orijinal parçaları dışında sürücünün yaptırdığı ek aksesuarların zarar görmesi durumunda oluşacak masraf, ek teminat kapsamındadır.

Kemirgen Hayvan Zararları
Kemirgen hayvanların kaportaya girmesi halinde araca verdikleri hasar ek teminat kapsamındadır.

Ücretsiz Hizmetler Neler?

Pratik Kasko ile tanıştığında 444 27 27 numaralı Aksigorta Hizmet Merkezi’nden alabileceğin ücretsiz hizmetler ile yolların keyfini iki kat fazla çıkarabilirsin.

Yol Yardım
Lastiğin patlaması halinde değişimi, kazalarda ya da benzinin bitmesi durumlarında çekici ve araç arızalarında tamirci hizmeti ile kaskon sana kapsamlı çözümler sunsun.

Yedek Araç Hizmeti
Kaza sonrası 1 iş gününden uzun sürecek tamir işlemlerin için onarım süresi boyunca kullanabileceğin yedek aracın bizden.

Mini Onarım Hizmeti
Küçük çizikler, göçükler, boya tamiri, iç döşeme, cam ve plastik hasarları, hasarsızlık indirimi etkilenmeden kaliteli servis hizmeti ile onarılır.

Acil Tıbbi Yardım
Araç içindeki herkes, acil müdahalenin gerektiği durumlarda kara ambulansı ile en yakın sağlık kuruluşuna ulaştırılır. Üstelik kullanılan ilaç ve malzemeler ücretsiz olarak temin edilir.

Sıfır Araç Koruması
Sıfır kilometre araçlarda, araç tam hasar alırsa anahtar teslim bedeli teminat altında.

[vc_line_chart type=”line” style=”modern” x_values=”2013; 2014; 2015; 2016; 2017; 2018″ values=”%5B%7B%22title%22%3A%22Trafik%20Kazas%C4%B1%20Say%C4%B1s%C4%B1%22%2C%22y_values%22%3A%221207354%3B%201199010%3B%201313359%3B%201182491%3B%201202716%3B%201229364%22%2C%22color%22%3A%22pink%22%7D%5D”]

Türkiye İstatistik Kurumu’nun Trafik Kaza İstatistikleri’ne göre Türkiye’de son 10 yılda 12 milyon 19 bin 403 trafik kazası meydana geldi. Ölümlü ve yaralanmalı trafik kazası sayısı 1 milyon 580 bin 480 olurken, 10 milyon 438 bin 923 kaza maddi hasarla sonuçlandı.

*Türkiye İstatistik Kurumu 2018 verilerine göre

Menü